Mléko

Test alergie na mléko

Alergie na mléko ve skutečnosti představuje nepřiměřenou reakci imunitního systému, tzv. hypersenzitivitu na bílkovinu kravského mléka. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších potravinových alergií, která se většinou projeví již v prvním roce života dítěte.

Anti kravského mléka IgG, IgA

Je vhodný test pro děti a dospělé kdy se obtíže dostaví v řadu několik hodin a mají nespecifický charakter.

Například migrény, průjmy, únava a nadýmání. U dětí je častou příčinou nesnášenlivost bílkovin kravského mléka, u dospělých se často jedná o příčinu nesnášenlivosti mléčného cukru – laktózy, která může být daná i geneticky. Ale často je to následek zánětlivých procesů a jiných onemocnění střev.

Frakce mléka IgG a IgA

Tento test je vhodný pro kojící maminky, ale také pro malé děti od 15 měsíců, které mají typické příznaky jako je brnění v ústech, svědění a otoky na sliznicích, kopřivka na kůži a výskyt ekzémů, náhlá dušnost Základními frakcemi jsou αs, β a κ (kapa) kasein. Všechny frakce kaseinu mimo frakci κ–kasein jsou vysoce citlivé na přítomnost vápníku v mléce.

Anti Laktóza IgG , IgA

Test je vhodný pro dospělou populaci, protože se věkem jeho aktivita přirozeně snižuje. Laktóza se tak dostává do vzdálenějších částí střevního traktu, kde je fermentovaná střevními bakteriemi mléčného kvašení.

Příznaky jsou častý průjem, pocit tlaku v břišní dutině (cca do 2 hodin od konzumace), ale také zácpa, zvracení a nevolnosti.

Objednejte se na test již dnes

Využijte našeho online formuláře a objednejte se na test snadno, rychle a z pohodlí domova.